InstaStory to kolejna funkcja, którą udostępnia Instagram. Dzięki niej twórcy mogą regularnie kontaktować się ze swoimi odbiorcami, nawet jeśli nie mają dla nich przygotowanego pełnego nowego posta.

W ten sposób nie tylko regularnie o sobie przypominamy, ale także pokazujemy, że zależy nam na kontakcie z osobami, które zaufały nam na tyle, żeby nas zaobserwować. Na IsntaStory również powinniśmy często publikować.

1. Pytania do naszych odbiorców na InstaStory

InstaStory to miejsce, które najlepiej sprawdzi się jako zbieranie informacji. Możemy zapytać o coś naszych odbiorców albo pozwolić im zadać nam jakieś pytania, na które chcą otrzymać odpowiedź. Dzięki temu pokazujemy im, że ich głos jest dla nas ważny, a do tego dowiadujemy się, czego od nas oczekują albo czy mają jakieś pomysły na nasz dalszy rozwój.

Nawet jeśli obecnie twoja głowa jest pełna pomysłów, warto zapisywać to, co mają do dodania twoi obserwatorzy. Dzięki temu w krytycznej sytuacji będziemy mieć na boku skarbiec pomysłów, które na pewno się sprawdzą, bo zostały podsunięte przez naszych odbiorców.

2. Wycinki z życia prywatnego na InstaStory

Wielu twórców aż za bardzo chwali się swoim życiem prywatnym swoim odbiorcom. Postarajmy się lepiej nie brać z nich przykładu. Nie oznacza to jednak, że raz na jakiś czas nie możemy uchylić rąbka tajemnicy i wprowadzić naszych odbiorców do naszego mieszkania czy na imprezę rodzinną. Pamiętajmy, żeby nie zdradzić za dużo. Żadnych zdjęć członków rodziny, którzy nie chcą być publiczni, żadnych widoków z okna czy charakterystycznych punktów w naszej okolicy. W ten sposób minimalizujesz ryzyko, ale jednocześnie pozwalasz swoim obserwatorom poczuć, że są częścią twojego życia.

3. Inspirujące nas posty innych użytkowników

Na InstaStory możemy podzielić się postami innych użytkowników przez opcję przesłania dalej danych treści. Dzięki temu każda osoba, która nas obserwuje, będzie mogła zobaczyć, co nam się spodobało i również odkryć danego twórcę. To nie tylko dzielenie się tym, co nas inspiruje z kolejnymi osobami, ale także pomaganie się rozwijać mniejszym od nas twórcom.

Do tego każdy polecony przez nas mniejszy profil może w przyszłości wejść z nami we współpracę i wspólnie stworzyć większy projekt, który nie tylko rozpromuje nas dalej, ale także pokaże naszym obserwatorom, że cały czas się rozwijamy.

Więcej artykułów związanych ze światem on-line znajdziesz w serwisie https://www.internetowi.pl.