Mimo, że nowe sklepy internetowe pojawiają się jak grzyby po deszczu to wciąż spora grupa osób nie jest przekonana do tego typu zakupów. Przede wszystkim nie ufamy sprzedawcom i informacjom o danym produkcie na stronie sklepu internetowego.

Zakupy w internecie

Zakupy, które najbardziej nas rozczarowują dotyczą obuwia. Zwłaszcza kobiety wiodą prym jeśli chodzi o wygodne i szybkie zakupy online. Czy wina faktycznie leży zawsze po stronie sprzedawcy? Należy nauczyć się wybierać wartościowych, rzetelnych i przede wszystkim sprawdzonych sprzedawców, co możemy uczynić dzięki pomocnym opiniom innych klientów sklepu. Kolejną wskazówką jest uważne czytanie informacji o produkcie. W przypadku, gdy kupujemy buty damskie musimy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj materiału z jakiego został wykonany, wysokość obcasa oraz jaka jest długość wkładki buta, ponieważ bardzo częstym błędem jest automatyczny wybór rozmiaru buta, bez sprawdzenia jaką mamy długość stopy.

Wybór rozmiaru podczas zakupów online

Bardzo dużo sprzedawców dodaje informację, aby wybierać rozmiar obuwia po zapoznaniu się z tabelką, w której znajdziemy długości wkładek przypisanych do konkretnego rozmiaru, ponieważ mogą one się wahać od 0, 5 do 1 cm. Jeśli poświęcimy chwilę na tę drobną czynność, unikniemy rozczarowania zakupem i nie będziemy musieli towaru reklamować i odsyłać. Sklepy internetowe z obuwiem damskim dają również swoim klientom wskazówki pod postacią poglądowych obrazków jak w łatwy sposób zmierzyć swoją stopę. Wystarczy kartka papieru, długopis i centymetr. Kładziemy stopę na kartce papieru i dokładnie odrysowujemy, a następnie mierzymy centymetrem odległość od najdalej wysuniętego palca do końca pięty. Uzyskana liczba to właśnie długość wkładki. Dzięki tej informacji dokonamy zawsze właściwego zakupu, a damskie buty będą idealnie pasować.

Więcej o mądrych, a przede wszystkim bezpiecznych zakupach w sklepach internetowych przeczytasz na www.uwaga.pl. Sprawdź jak nie paść ofiarą oszustów internetowych i zobacz czym jest cyberprzestępczość.