O Shopee w ostatnich tygodniach jest niezwykle głośno. >Zadawane są pytania dotyczące tego, czym jest Shopee i skąd się wzięło na rynku polskim? Należy wyjaśnić, że Shopee to kolejna platforma sprzedażowa, która zawitała również w Polsce, choć pochodzi ona z odległego Singapuru. Najpierw zdobyła Azję Południowo-Wschodnią, aż wreszcie dotarła do Europy, wkraczając także na polski rynek e-commercowy. Shopee – sprzedaż na tym portalu nie jest sprawą skomplikowaną. Dowiedz się więcej z poniższego artykułu.

Shopee – sprzedaż

Sprzedaż na portalu Shoppe nie jest sprawą skomplikowaną. Wystarczy dodać swoją ofertę, uzupełnić opis oraz cenę, a także dodać zdjęcia i możesz rozpocząć sprzedaż. Należy jednak zwrócić uwagę na pewne elementy, które odróżniają Shopee od znanych dotychczas portali aukcyjnych. Shopee sprzedaż obejmuje zakup przez klienta, ale co najważniejsze – pieniądze do sprzedającego docierają dopiero w momencie potwierdzenia przez klienta otrzymania dostawy. Platforma ta dba niezwykle o bezpieczeństwo swoich klientów, dlatego też w celu uniknięcia oszustw oraz nieuczciwych sprzedających wprowadzono właśnie tego typu rozwiązanie.

Shopee sprzedaż na tej platformie to m.in.:

  • brak prowizji przez pół roku,
  • brak abonamentu sprzedażowego przez pół roku,
  • dostęp do funkcji zarządzania sprzedażą,
  • dostęp do narzędzi analizujących sprzedaż.

To tylko cztery korzyści, które zyskasz rozpoczynając przygodę z Shopee. Sprzedaż na tej platformie nie jest jeszcze ogromna, ale to wszystko dlatego, że serwis dopiero rozpoczyna karierę w Polsce. Z pewnością za kilka miesięcy Shopee sprzedaż znacznie wzrośnie.

Nie jest to jednak kolejna, niczym niewyróżniająca się platforma – Shopee zapewnia unikalne rozwiązania, które mogą przyczynić się do dużego zainteresowania klientów. W porównaniu do wielu innych marketplace Shopee kładzie wyjątkowo duży nacisk na pełne bezpieczeństwo klienta – sprzedawca otrzymuje od serwisu pieniądze dopiero po potwierdzeniu odbioru towaru przez kupującego. Jeśli dostawa nie zostanie zrealizowana, gwarancja Shopee zwraca pieniądze dla klienta.

Shopee sprzedaż a integracja z innymi systemami

Choć Shopee sprzedaż nie rozwinęła się jeszcze do maksimum, a właściwie dopiero raczkuje, platforma ErpBox już myśli nad integracją z serwisem – sprawdź na stronie. Klienci korzystający z ErpBox będą mieli wówczas dostęp do wielu portali sprzedażowych, aukcyjnych, ale także do własnego sklepu internetowego. Dzięki integracji Shopee przez ErpBox sprzedający będą mogli skutecznie zarządzać swoją sprzedażą w internecie.